Předpověď počasí ze dne: 31. 03. 2020 vytvořeno: 31. březen 13:05:43

NAŠE TIPY PRO VÁS

Pro organizované skupiny nabízíme v jarním, letním i podzimním období pobyty za velmi výhodné ceny, které budou kalkulovány po dohodě na základě požadavků klientů. Jsme schopni optimalizovat podmínky pro níže vyjmenované i další aktivity na základě potřeb a přání klientů.

 

Prostředí, vybavení, a pohodlí Brádlerovy boudy vytváří příjemnou atmosféru pro školní, firemní i sportovní kolektivy, zábavu i odpočinek pro milovníky přírodních krás ve všech ročních obdobích. V létě je v provozu terasa před budovou, večer je možnost táboráku a posezení u ohně, nebo rožnění masa. Mimo zimní sezónu je k dispozici stolní tenis.

 

Na podzim, v období jelení říje, mají hosté nezapomenutelné zážitky při pozorování zvěře přímo z oken. Nádherná letní rána, hory v mlžném oparu, jež pomalu rozpouští vycházející slunce, panorama hřebenů s dominantou Kozích hřbetů a dole v údolí Špindlerův mlýn - to vše vnímáte nad šálkem čerstvé kávy nebo čaje na terase a všude kolem klid, ticho a zdravý, čerstvý, provoněný horský vzduch…

 

 • Školní výlety: Brádlerovy boudy a jeho vyjímečné přírodní prostředí na hřebenech Krkonoš nedaleko pramenů Labe nabízí ideální podmínky pro květnové a červnové školní výlety.
 • Školy v přírodě: Dokonalé prostorové zázemí hlavní budovy i depandance Laura dává taktéž předpoklad pořádání škol v přírodě v nádherném a čistém prostředí v samém srdci Krkonoš. Pro děti je zde možnost uspořádání orientačních závodů, soutěží, karnevalů a dalších akcí pro maximální aktivní vyplnění volného času dětí. Zabezpečujeme i pobyt pro menší děti do 10 let s plnou penzí a svačinami /strava 5x denně/.
 • Firemní akce a školení: Ubytovací možnosti, kapacita, prostorové dispozice restaurace a jídelny hlavní budovy, pohodlí, vybavení i neopakovatelné scenérie krkonošských hřebenů poskytují ideální podmínky a nezapomenutelnou atmosféru pro pořádání firemních akci, školení i odpočinek mimo každodenní městský ruch v každém ročním období.
 • Soustředění sportovních klubů: Brádlerovy boudy jsou vhodným zázemím i východiskem k horským tréninkovým soustředění sportovních klubů. Personál připraví po dohodě v určených časech speciální nízkokalorickou a nebo dietní stravu. Cena v mimosezoně je vždy dohodou podle délky pobytu, množství stravy, období…

MAPA S TURISTICKY ZAJÍMAVÝMI MÍSTY V OKOLÍ

PRO TURISTY

 

 

Brádlerovy boudy jsou také prodejním místem Turistické známky č. 394

JAK SE CHOVAT NA HORÁCH

Jak se chovat na horách

 • Před odchodem na túru se zapsat do „Knihy vycházek a túr“ s udáním trasy a předpokládané doby návratu. Zkontrolujte výstroj a výzbroj!

 • Na túru choďte ve skupině nejméně tří osob. Při úrazu mohou vždy dva dopravit třetího do bezpečí nebo jeden zůstane u zraněného a druhý vyhledá pomoc.

 • Pohybujte se jen po vyznačených turistických cestách, v zimě na hřebenech podle tyčového značení.

 • Nerozdělujte se – nejzdatnější členové skupiny jsou v jejím čele a závěru. Tempo postupu se řídí podle nejslabšího účastníka skupiny.

 • Po 15 – 20 minutách pochodu udělejte malou zastávku, zvolte vhodné oblečení a upravte výstroj

 • Nepodceňujte nebezpečí hor, nepřeceňujte své schopnosti ani síly svých společníků

 • Zásadně neměňte směr plánované túry. Případně túru zkraťte, aby nebyl překročen stanovený čas návratu.

 • V případě, že se rozhodnete nebo jste okolnostmi donuceni nevrátit se do místa ubytování, oznamte to neprodleně ubytovateli, není-li to možné, pak Horské službě nebo na policejní stanici.

 • Dostanete-li se do nesnází, nepodléhejte panice. Věřte, že z každé situace lze najít východisko.

 • Chraňte veškeré orientační, informační a výstražné značky

 • Řiďte se ve všech případech a při každé túře radami a pokyny Horské služby. Jenom dodržováním těchto pravidel si zajistíte opravdu příjemný pobyt na horách.

 

Co na sebe vzít na hory

Hlavně dobré boty, to je základ všeho a jsou velmi důležité. A co je to dobrá bota? Na pěší túru dobrá pohorka, treková obuv, v létě i botasky. Pro každé roční období musí být vhodná bota, i pohorky jsou letní a zimní. Nepostradatelnou součástí výstroje jsou samozřejmě i bundy a větrovky, těch je dnes všude spousta na výběr. Je třeba ale vybírat podle ceny. Goretexové bundy, které nepromoknou a jsou lehké, stojí kolem 10 000,- Kč. Kdo však vyrazí na hory jednou za rok, tak si ji sotva pořídí. Ale goretexový materiál je to nejlepší, co může být – nepromokne, člověk se v něm nezpotí, ani v létě, ani v zimě. Oblečení na túru musí být zvoleno ne podle momentálního počasí dole v údolí. Mějme na paměti že v horách (i v našich, které mnozí podceňují) se může počasí obratem změnit. I za slunečného počasí je nezbytná dostatečná výbava do deště i chladu.

 

 

SOS telefony Krkonoše

+420 602 448 338 nebo 155

 

112 (v případě Polského signálu)